Gösterilen sonuç sayısı: 8


Kablo Taşıyıcılar

Pars Rulman; CNC yedek parçalar, CNC tezgahları için mekanik ve elektronik komponentlerin satışını yapmaktadır. 10x10 Kablo Tasıyıcı, 15×15 Hareketli Kablo Taşıyıcı, 18x25 Hareketli Kablo Taşıyıcı, 18x25 Kablo Tasıyıcı Kapalı, 25x25 Hareketli Kablo Taşıyıcı, 25x40 Hareketli Kablo Taşıyıcı, 30x50 Hareketli Kablo Taşıyıcı ve 35x100 Kablo Taşıyıcı gibi CNC kablo taşıyıcı (kanalı) web sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hareketli Kablo Taşıyıcı Nedir?

Hareketli kablo taşıyıcı, özellikle endüstride otomasyon sistemlerinde kullanılan kablo taşıyıcı sistemleridir. Kullanımı giderek daha da yaygın bir hal alan bu kablo taşıyıcılar, yüksek mukavemet gücüne sahiptir. Bunun yanı sıra düşük sürtünme sayısı, şok emici ve susturucu, yağ direnci ve kendinden yağlayıcı gibi üstün özelliklere sahip olan hareketli kablo taşıyıcıları, uygulayıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu sistemlere hareketli kablo kanalları da denilmektedir. Plastik, hafif, orta, ağır ve çelik seri olmak üzere farklı seriler halinde imal edilen hareketli kablo kanalları, kablo ve hortumların uzun yıllar boyunca herhangi bir şekilde sorun çıkarmadan çalışmalarına imkân tanımaktadır. Özellikle sinyal kablolarının ve CAT haberleşme kablolarının taşınmasında plastik hafif seri kablo kanalı kullanılmaktadır. Yine hidrolik hortumlarda, güç ve sinyal kablolarında plastik orta seri ve haddehane/çelikhane gibi ağır çalışma koşullarında ise çelik seri kablo kanalı çeşitleri tercih edilmektedir.

Hareketli Kablo Taşıyıcı Nasıl Seçilir?

Sitemizde hareketli kablo taşıyıcı iç yükseklik ve iç genişlik olarak isimlendirilmiştir. Kablo kanalları 1 metre boylarda satılmakta olup daha uzun kablo kanallarına ihtiyaç duyan kullanıcılar, kablo kanallarının tırnaklı olması sayesinde birbirine geçme özellikleri ile istedikleri kadar metraja çıkarta bilmektedirler.  Hareketli kablo taşıyıcı toplam kullanılacak kablo kalınlığının 2 katı büyüklüğünde seçilmesi kabloların içlerinde rahatlıkla hareket etmesini sağlayarak ileride kablo kabuklarının önüne geçmektedir. Kablo kanalı iç yükseklik ve iç genişlik tercih edilirken muhakkak 1,5 veya 2 kat büyüklüğündeki ürünler seçilmesi gerekmektedir. Bazı ürünlerin bağlantı ayakları üzerlerinde olmadığı için ekstra bağlantı ayağı satın alarak montaj yapılan kızma kablo kanallarının bağlanmasını kolaylaştırabilirsiniz.