15 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Pens Takımları

ER Pens Başlığı, makine pensi ve tutucu pensi olarak da adlandırılır. ER Pensler, şaft ile CNC mili arasındaki bağlantıyı kuran bir Takım tutucu sıkma aksesuarıdır. Günümüzde takım tezgahları ve kesici takım sabitlemenin çeşitli alanlarında geniş çalışma ortamlarında kullanılmaktadır. Ana kullanım alanı ise matkaplar, frezeleme, delik açma, kılavuz çekme ve aşındırmadır. ER Pensler genellikle Pens Başlığı veya Somunlu tutucu olarak adlandırılan tutucularda kullanılır. Farklı çapları bağlayabilecek kapasite ve büyüklükte modelleri mevcuttur. CNC yedek parçalar, CNC tezgahları için mekanik ve elektronik malzemelerin satışını yapan Pars Rulman;  BT30 ER32 Toolholders Collets, ER 16 Kapak (Somun), ER 16 Pens Takımı 1mm-10mm, ER 20 Kapak (Somun), ER 20 Pens Takımı 1mm-13mm, ER 20 Pensler 1 den-13 e Kadar, ER 25 Kapak (Somun), ER 25 Pens Takımı 2mm-16mm, ER 32 Kapak (Somun), ER 32 Pens Takımı 3mm-20mm, Pens Anahtarı ER16, Pens Anahtarı ER20, Pens Anahtarı ER25, Pens Anahtarı ER32 ve Pens Anahtarları ER16-20-25-32 gibi pens takımlarının satışını yapmaktadır. Ayrıntılı bilgi için iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pens Kullanımı

  • Pens, pens başlığı denen Takım Tutucu’ya bağlanarak tutucunun ağız kısmında bulunan vidalı sistem ile sıkıştırma yapan alana takılır. Tutucunun ağzındaki Pens Başlığı denen somun benzeri vidalı sıkıştırma sistemi pensi sıkıştırarak aralarındaki boşluğu daraltır ve pense bağlanan takımı sıkmış olur.
  • Pens kapağı, tork anahtarı ile sıkılmalıdır. Tork anahtarı kullanmadan sıkılan pensler, fazla kuvvet uygulanma ihtimaline karşı hassasiyetini yitirebilir ve kırılabilir. Bu da takımın vibrasyon yapmasına ve iş parçasının bozulmasına sebep olur.
  • Penslere sıkma aralıkları dışında takım bağlanmamalıdır. Eğer yüksek tork gerektiren yüksek talaş kaldırma kabiliyetine sahip takımlar kullanılacaksa Bilyalı (Rulmanlı) vb tutucular tercih edilmelidir.
  • Pens ile işleme sürecine başlamadan önce pens, pens kapağı ve tutucu, spindle da dahil olmak üzere yüksek basınçlı hava ile temizlenmelidir.