Gösterilen sonuç sayısı: 7


Triger Kasnaklar

Kasnak; motor milinden aldığı döner hareketi üzerinde bulunan kayış yardımı ile diğer mile ileten bir makina elemanıdır. Kayış bu hareketi iletirken aynı zamanda güç iletimi de yapmaktadır. Triger kasnaklar genellikle iki dişli arasındaki çalışma mesafesini korumak için kullanılırlar. Özellikle otomasyon için gerekli senkronizasyon triger kayış-kasnakları ile yapılmaktadır. Triger kasnakların diğer dişlilere göre farkı daha az tork aktarmasıdır.

Kasnaklar, balansı alınarak imal edilirler. Balansı alınmayan kasnaklar titreşime ve vuruntuya neden oldukları gibi yataklarda ciddi arızalanmaların başlamasına yol açar. Çalışan iki kasnaktan biri döndüren/çeviren diğeri döndürülen/çevrilendir. Kasnaklar maliyet açısından avantajlı oluşlarıyla tercih edilirler. Sessiz çalışan elemanlar olup yüksek bir verimlilik değeri sunarlar. Yağlanma gibi ekstra bakım ihtiyacına da sahip değillerdir.

Bir kasnak genel olarak üç ana kısımdan oluşmaktadır:

İspit: Kayışın temas ettiği çember kısmına denir.

Göbek: Kasnağın mile takılmasını sağlayan kısımdır.

Gövde: İspitle göbeği birleştiren kısımdır.

Pars Rulman; CNC yedek parçalar, CNC tezgahları için mekanik ve elektronik komponentlerin satışını yapmaktadır. Web sitemizde farklı işler için boyut ve diş adedine göre oluşturulan triger kasnak serilerini görebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aşağıda triger kasnak serilerinin hangi tip işlerde kullanıldığı belirtilmektedir.

Triger Kasnak 5M Serisi: Yüksek devir ve hafif yükte çalışma ortamlarında uygundur.

Triger Kasnak 8M Serisi: Orta ve orta üstü ağır işlerde aynı zamanda yüksek devirlerde sessiz ve diş atlatmadan verimli bir çalışma sağlar.

Triger Kasnak H Serisi: Ağır yüklü işler için uygundur.

Triger Kasnak L Serisi: Orta ağırlıkta işler için uygundur.

Triger Kasnak T10 Serisi: Ağır yüklü işlerde özellikle poliüretan çelik telli kayış kullanılması gereken yerlerde kullanılır.

Triger Kasnak T5 Serisi: Hafif ve orta yüklü işlerde özellikle poliüretan çelik telli kayış kullanılması gereken yerlerde kullanılır.

Triger Kasnak XL Serisi: Hafif yükler için uygundur.