Gösterilen sonuç sayısı: 8


Pano ve Güç Kaynakları

Pars Rulman; CNC yedek parçalar, CNC tezgahları için mekanik ve elektronik komponentlerin satışını yapmaktadır. 200w Toroid Trafo, 24 Volt 14,6 Amper 350 Watt Güç Kaynağı, 250w Toroid Trafo, 250w Toroid Trafo + Pcb, 48 Volt 7,3 Amper 350watt Güç kaynağı, 600w Toroid Trafo, Hazır Pano, Toroıd Trafo gibi CNC pano ve güç kaynakları web sitemizde yer almaktadır. Ayrıntılı bilgi için iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güç Kaynağı Nedir?

CNC makinelerinin çalışması sırasında ihtiyaç duyulan tüm gücü sağlayan donanıma "güç kaynağı" denir. Elektronik sistemlerde gelen elektriği ayarlayarak olası arızaları önlemek güç kaynağının görevidir. Güç kaynağı, elektriği prizden alır ve gerektiği kadar gerekli bölümlerine iletir.

Toroid Akım Trafosu Nedir?

Toroid akım trafosu, elektirik devrelerindeki elektrik kaçaklarını saptamaya yarayan özel bir hata algılama cihazıdır. Elektrik tesislerinin şebeke hatlarında bazı durumlarda kaçak akımlar oluşabilmekte. Kaçak seviyesinin çok yüksek olduğu durumlarda teçhizat zarar görebilir, yangına sebebiyet verebilir ve daha da önemlisi birinin dokunması sonucunda yüksek akıma maruz kalınır ve can kaybına yol açabilir. Bu gibi kaçak akım sorunlarının etrafına zarar vermemesi ve güvenliği sağlamak açısından bazı ekipmanlar kullanılır. Toroid akım trafosu bu tarz kaçak akımları tespit etmesi ve önlemesi amacıyla en çok kullanılan ekipmanlardan birisidir. 

Elektrik Panosu Ne İşe Yarar?

Elektrik Panosu, elektriğin tesisat ya da bina ortamında bulunan sistemlere dağıtım ve iletim işlemlerinde kullanılan şalt malzemeleri ve kabloların bir arada kullanım oluşturduğu kabindir. Elektrik Pano Montajı içinde yer alan Reaktif Elektrik sayacı, aktif elektrik sayacı , elektrik baraları, güç kontaktörleri, kondansatörler, kondansatör kontaktörler, ölçü aletleri regler, voltmetre, ampermetre, güç rölesi, kontrol rölesi, Elektrik Sigortası, elektrikle çalışan araçların kontrol ve komuta düğmeleri, sinyal lambası, ekran vb. parçalarının hepsinin aynı ortamda toplandığı ve Elektrik panosu bağlantısı yapılan bölümdür.