Karakeçili CNC Router Parçaları Satışı

Karakeçili CNC Router Parçaları Satışı | +90 531 625 00 45

Karakeçili CNC Router Parçaları Satışı yapmakta olan Pars Rulman, İstanbul Zeytinburnu’nda bulunmaktadır. Tüm Türkiye’ye kaliteli ve hızlı şekilde hizmet veren firmamız; CNC Router Parçaları dahil olmak üzere tüm CNC malzemeleri satışını yapmaktadır.

CNC Router Nedir?

Karakeçili CNC Router Parçaları Satışı
Karakeçili CNC Router Parçaları Satışı

Bir CNC router, çeşitli malzemeleri kesmek için yaygın olarak kullanılan bir makinedir. CNC Routerlar genellikle strafor, ahşap ve pleksi gibi yumuşak malzemeleri işlemek adına kullanılırlar. Yaygın olarak mobilyacılık, marangozluk ve reklamcılık sektörlerinde kullanılan CNC routerların kullanım alanları bunlar ile sınırlı değildir. Çünkü mermer,  granit ve alüminyum gibi malzemeleri işleyen CNC makineleri de mevcuttur. CNC router’ların kullanıldığı en yaygın faaliyetler arasında ahşap işleme, mühendislik alanında prototip oluşturma, sanat eserleri üretme gibi uygulamaları sayabiliriz. Piyasada en yaygın görülen cnc router 3 eksenli olanlardır. 3 eksen CNC router, iş parçasına sadece üst yüzeyinden yaklaşarak işlem yapar. Daha karmaşık parçaları işlemek isteyenler için 4 eksenli veya 5 eksenli CNC routerlar da tasarlanabilir. CNC Router birkaç özel parçaya sahiptir: Özel bir CNC kontrol cihazı, bir veya daha fazla spindle motoru, servo motor ya da step motor, servo amplifikatör, AC inverter frekans sürücüsü, lineer kılavuz, vidalı mil ve bir çalışma alanı yatağı veya tablo gibi. Ek olarak CNC router’lar, ızgara masa üstleri veya parçaları kesmek için yerinde tutmak için t-oluk tutucuları ile birlikte vakumlu pompalara sahip olabilir. CNC routerlar genellikle 3 eksen ve 5 eksen CNC formatlarında bulunmaktadır.

CNC Router Parçaları

CNC router makineleri çok karmaşık yapıya sahip sistemler değildir. Bu nedenle de CNC router parçaları satın alarak bir hobi CNC yapmak dahi mümkündür. CNC makinelerinin yapımında kullanılan parçalar ise kısaca şöyledir:

 Step ve Servo Motorlar: CNC makinelerinin yapımında kullanılan en önemli parçalar arasında step ve servo motorlar yer almaktadır. Ancak bu CNC motoru satın alırken yapılacak iş mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

 Mach3 Kontrol Kartı: Mach3 kontrol kartları, aynı zamanda USB ile bilgisayara bağlanabilir. Bu sayede CNC router makinelerinin eksen hareketleri ve devri kontrol edilebilir.

 CNC Router Parçaları Sistemleri: En önemli CNC router parçaları arasında CNC Router Parçaları sistemlerini de sayabiliriz. Bütün yükü taşıyan bu sistemlere gereken önem verilmediği takdirde makinelerde çeşitli sorunlar yaşanabilir.

 Kare Kızak Arabaları ve Lineer Ray: CNC routerlarda kullanılan bir diğer parçalar arasında kare kızak arabaları ve lineer ray yer almaktadır. Bu ürünlerin pek çok farklı modeli ve uygulama yöntemi bulunur.

Yukarıda bahsedilenlerin yanı sıra daha pek çok CNC router parçası saymak mümkündür. Bunlar arasında; spindle motoru ve sürücüsü, güç kaynağı, vakum sistemleri, takım uç değiştirme sistemleri, kablo kanalları, elektrik panosu ve kaplin gibi parçalar da yer almaktadır. Bu parçaların her biri ayrı bir önem taşımaktadır ve birinin dahi eksik olması halinde CNC makinesinden beklenen verimin alınması mümkün olmayacaktır.

Karakeçili CNC Router Parçaları Fiyatları

Pars Rulman olarak CNC router makineleri için gereken pek çok parçanın satışını yapmaktayız. CNC router parçaları fiyatları model farkından dolayı kullanacağınız makineye göre değişiklik göstermektedir. Web sitemiz üzerinden CNC router özelliklerine göre CNC router parçaları fiyatları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Siz de Karakeçili CNC router parçaları fiyatları konusunda daha ayrıntılı bilgi almak veya sipariş vermek için web sitemizde bulunan iletişim kanalları üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.